Ekologiški šokoladai „Rūta“

Pirmieji ekologiški šokoladai Lietuvoje

Saldainių fabrikas „Rūta“ ekologiškus šokoladus vartotojams siūlo nuo 2006 m. Įmonės direktorius Algirdas Gluodas įvertinęs, jog ekologiškumas laikui bėgant tampa vis aktualesnis, inicijavo ekologiškų šokoladų gamybą. Šokoladai yra pažymėti Vokietijos ekologiškų produktų ženklu „Bio“, kurį išdavė ekologiškų produktų sertifikavimo tarnyba "Quality assurance system". Kakavos pupelės šiems šokoladams atkeliauja iš sertifikuotų ūkių, mažose Pietų Amerikos plantacijose. Įsikūręs Šiauliuose, saldainių fabrikas „Rūta“ yra seniausiai veikianti konditerijos įmonė Lietuvoje savo veiklą pradėjusi dar 1913 m. Bendrovė taip pat didelį dėmesį skiria natūralių produktų linijos vystymui. Daugiau apie UAB „Rūta“

Kodėl reikėtų rinktis ekologišką šokoladą?

Mes neturėtume sau leisti vartoti prastos kokybės šokolado. Geriausias šokoladas yra toks, kuris savo sudėtyje turi didesnį kiekį kakavos ir kuriame nėra kitų augalinių riebalų ir maisto priedų. Šokolado skoniui didelę įtaką daro kakavos pupelių kokybė, todėl ekologiškai išaugintos pupelės yra pranašesnės už tas, kurios auginamos naudojant įvairius chemikalus ir pesticidus. Geresnis skonis nėra vienintelis argumentas už ekologiškai išaugintas kakavos pupeles. Patys geriau jaučiamės tausodami aplinką ir rūpindamiesi kakavos plantacijose dirbančių žmonių sveikata. Tai ekologiškam šokoladui neabejotinai suteikia daugiau vertės. Gaminant šokoladą svarbus kiekvienas žingsnis: nuo auginimo iki paskutinio gamybos etapo. Ekologiško šokolado gamyboje yra naudojamos ekologiškai išaugintos kakavos pupelės, cukranendrių cukrus ir kitos sudedamosios medžiagos, pvz. pienas ar vanilė.

Ekologiškas šokoladas

Ekologiško „Rūtos“ šokolado sudėtyje – net 70% kakavos sausųjų medžiagų. Tai tikras tropikų kakavos aromato bei itin lengvai burnoje tirpstantis šokoladas, pagamintas iš 100% sertifikuotų ekologiškų žaliavų  - kakavos masės, kakavos sviesto ir cukranendrių cukraus, - be jokių maisto priedų. Tai itin prabangaus ir gurmaniško skonio šokoladas, kuris pasižymi žemišku lengvumu ir svaiginančiu poveikiu nuotaikai.  Pakuotę puošia M. K. Čiurlionio paveikslas „Karaliai. Pasaka“ (1908-9 m.)

Ekologiškas pieninis šokoladas

Itin aukštos kokybės, iš 100 % ekologiškų žaliavų pagamintas pieninis šokoladas. Gamyboje naudojamos žaliavos - kakavos masė, kakavos sviestas, grietinėlė, pienas, cukranendrių cukrus ir natūrali vanilė – yra sertifikuotos ekologiškos. Šokolade nėra jokių kitų nei kakavos sviestas augalinių riebalų. Švelniai tirpstantis burnoje šis šokoladas svaigina grietinėlės švelnumu ir Burbono vanilės aromatu. Pakuotę puošia M. K. Čiurlionio vienuoliktas paveikslas iš trylikos dalių ciklo „Pasaulio sutvėrimas“ (1905–6 m.).

| atgal | į viršų | spausdinti |