Matcha puodeliai "Shibumi"

Keramikinis raku puodelis. Autorė: Dormantė Penkinski.

Nuo 2015 m. GYVA.LT kolekciją papildė vienetiniai, rankų darbų, aukštos meninės vertės keramikiniai puodeliai, skirti ruošti žaliąją Clearspring matcha arbatą. Tokiuose puodeliuose matcha tampa skanesnė. Tai lietuvių menininkų, japoniškų tradicijų įkvėpti, specialiai žaliąjai matcha arbatai sukurti puodeliai, kuriuose galima paruošti arbatą taip, kaip ji šimtmečiais ruošiama Japonijoje.

Šiuo metu pristatome raku matcha puodelius, kuriuos specialiai GYVA.LT kolekcijai sukūrė lietuvių menininkė Dormantė Penkinski pagal iš Japonijos kilusią keramikos technologiją. Tokie puodeliai buvo specialiai skirti matcha arbatos ceremonijoms.

Raku (jap. "gėrėtis, jausti malonumą") keramikos degimo technologija atsirado XVI a. garsiausiam Japonijos arbatos meistrui Sen Rikyu bendradarbiaujant su keramiku Chojiro, kurio palikuonys iki šiol tęsia raku keramikos tradicijas. 

Lipdiniai gaminami iš molio, kuris dengiamas glazūra ir išdegamas. Įkaitęs gaminys dedamas į pjuvenas, tuomet į vandenį, kad glazūra suskilinėtų. Tokiems arbatos puodeliams būdinga paprastumas, netolygumai, atsitiktini glazūros nutekėjimai, įtrūkiai. Tai ilgaamžis ir funkcionalus meno kūrinys, kurio vertė su laiku tik auga.

Kurdama puodelį Dormantė pasikliauna kūrybinio proceso atsitiktinumu, tad kiekvienas puodelis - vis kitoks, originalus ir unikalus. Neatsitiktinai ši matcha puodelių linija pavadinta japonišku žodžiu “Shibumi” kaip odė netobulumo grožiui ir ego neturinčiai sąmonės būsenai. 

Skirtinguose puodeliuose atsiskleidžia vis kitoks matcha skonis. Tarsi įnoringa moteris, matcha geriausiai atsleidžia savo skonį autentiškuose puodeliuose, kurie, kaip ir pati autentišku būdu gaminta matcha, alsuoja pramoniniu būdu nenužudyta energija ir gyvybe. Kuo teisingiau parinksite puodelį, tuo gilesnis romanas užsimezgs tarp jo ir arbatos, tuo jie aistringiau šoks savo tango šokį, ir arbata bus skanesnė ir labiau įkvepianti. 

Daugiau apie matcha arbatą

Clearspring matcha arbatos ir autorinių matcha puodelių galite įsigyti iš GYVA.LT

Taip pat galite užsisakyti individualią matcha arbatos ruošimo pamoką.

Jei norite įsigyti matcha puodelių, rašykite e.pašto adresu: labas@gyva.lt

| atgal | į viršų | spausdinti |