Daugiau apie miso

Kaip gaminamas miso?

Visos tamsios „Clearspring“ miso rūšys yra gaminamos iš įvairių grūdų ir sojų pupelių. Pradžioje sojos pupelės verdamos ir maišomos su koji (grūdų ir sojų pupelių mase, kurioje yra Aspergillus oryzae pelėsių sporų), druska ir vandeniu. Vėliau šis mišinys fermentuojamas ir brandinamas didelėse kedro statinėse. Koji esantys fermentai pamažu suskaido grūdus ir pupeles į lengvai pasisavinamas amino rūgštis, riebiąsias rūgštis ir gryną sacharozę, todėl miso yra puikus produktas, stiprinantis virškinimo sistemą.

Miso poveikis sveikatai

Miso itin vertinamas dėl teigiamo poveikio sveikatai: atkuria ir palaiko gerąją žarnyno florą, gerina virškinimą ir šalina iš organizmo toksinus. Ypač rekomenduojamas žmonėms po antibiotikų ar chemoterapijos kursų, nes pastebėta, jog miso padeda organizmui pašalinti sunkiuosius radioaktyviuosius metalus. Miso bakterijos taip pat veiksmingos kovojant su vidurių užkietėjimu, mieliagrybių infekcijomis (kandidamikoze) ir laktozės netoleravimu. Ryte pavalgius miso sriubos, neutralizuojamas rūgštingumas, kuris atsiranda naudojant mėsą, cukrų ir alkoholį.

Daugelį amžių liaudies medicinoje miso buvo naudojamas kaip vaistas nuo vėžio, sutrikusio virškinimo, apsinuodijimo tabaku, silpno libido ir keleto rūšių žarnyno infekcijų. Šių dienų moksliniai tyrimai parodė, kad miso tikrai yra veiksmingas prieš atominę radiaciją, apsinuodijimą sunkiaisiais metalais, širdies ir kraujagyslių ligas, įvairias vėžio atmainas, insultus, aukštą kraujo spaudimą, chroniškus skausmus ir maisto sukeliamas alergijas. Dauguma miso gydomųjų savybių yra susiję su izoflavonais – biochemikalais, randamais sojoje.

Ar reikia miso virti (kepti)?

Nepasterizuotame miso yra daug fermentų (gyvųjų organizmų sukurtų baltymų, kurie veikia kaip biocheminiai katalizatoriai), kurie ilgai verdant (kepant) miso gali būti sunaikinti. Tačiau kitos gydomosios ir maistinės savybės, taip pat miso skonis jį verdant (kepant) išlieka nepakitęs. Kai kuriuose receptuose kaip tik siūloma miso virti, kad atsiskleistų kitų patiekalo sudedamųjų dalių skoniai. Norint maksimaliai padidinti miso fermentų teikiamą naudą, reikia naudoti nepasterizuoto miso rūšį (arba šaltai užšaldytą miso sriubą) ir rinktis tuos receptus, kuriuose miso dedamas tik baigiant ruošti valgį.

Ar „Clearspring“ sojų produktuose nėra genetiškai modifikuotų sojų?

Ekologiškų produktų sertifikatas garantuoja, jog pažymėtuose produktuose nėra  genetiškai  modifikuotų sudedamųjų dalių, nes ekologinės žemdirbystės ir gamybos standartai draudžia genetines modifikacijas,  taigi „Clearspring“ maisto produktuose nėra genetiškai modifikuotų sojų. Jei tiekėjai neturi ekologiškų produktų sertifikato, „Clearspring“ reikalauja oficialios deklaracijos, jog produktuose nėra genetiškai modifikuotų organizmų. Taip siekiama užkirsti kelią GMO plėtrai.

| atgal | į viršų | spausdinti |